رییس سازمان بسیج هنرمندان در گفت و گو با الیوم:

رییس سازمان بسیج هنرمندان در گفت و گو با الیوم:

نمایش بازسازی غدیرخم؛ انتقال دهنده پیام ولایت و امامت در قالب نمایشی و هنری است/ مسئولان فرهنگی کشورمان از هنردینی غافل شده اند

نصیربیگی در خصوص اجرای نمایش بازسازی واقعه غدیرخم در طول یک دهه گذشته در سطح کشور اظهار داشت: این نمایش هنری یقینا اثرگذار بوده است و ثابت کرد که از طریق هنر نمایشی می توان واقعه غدیرخم را به بهترین نحو نسل های امروزی بشناسانیم.

امیر نصیربیگی رییس سازمان بسیج هنرمندان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی الیوم با اشاره به اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری هر مفهوم، پیام و دعوتی تا در قالب هنر نگنجد، هرگز ماندنی نخواهد بود، اظهار داشت: این نگاه هنری نشان می دهد که در همه بخش ها اگر می خواهیم اثرگذاری، تاثیر و انتقال مفهوم و پیام به آن مفهوم واقعی صورت بپذیرد باید از ابراز هنر استفاده کنیم و یقینا هنر می تواند پیام و کارکردهای ما را به صورت واضع به مخاطب با سلایق مختلف برساند و اثرگذار باشد .

وی ادامه داد: در مقوله های دینی، هنر یک منشا دینی دارد و موهبتی است که خداوند در فطرت و وجود انسان ها قرار داده است و و از هنر می توان برای امور دینی برای سریعتر انتقال کردن مفاهیم دینی بهره جست.

نصیربیگی با بیان اینکه در واقعه غدیرخم هم هنر به عنوان یک ابراز مطمئن و نافذ برای انتقال مفهوم این واقعه مهم تاریخی در اسلام حائز اهمیت است، افزود: پیام غدیرخم از جنبه های مختلف اهمیت زیادی دارد و می توان این پیام را در ظرف هنر به وجه کامل و بیان دقیق تیر برای بخش های مختلف جامعه به بهترین شکل ممکن بیان کرد.

رییس سازمان بسیج هنرمندان در پاسخ به این سوال که چرا سرمایه گذاری کمتری در هنر دینی صورت می گیرد، گفت: ارتباط هنر با دین ارتباط تنگاتنگ و تقویت شده است اما متاسفانه در طول سالیان گذشته این تفکر توسط عده ای بیشتر مطرح شده است که هنر و دین یک زاویه مقابل به هم دارند و اگر قرار است به هنر بپردازیم باید از امور دینی پرهیز کنیم؛ در حالی که این موضوع هیچ تناسبی با انقلاب اسلامی ندارد و در اسلام و انقلاب سلامی شاهد هستیم که هنر عجیبن شده با مبانی دینی است و هنر می تواند موجب کمال انسان شود.

وی تاکید کرد: هنر دینی با هنر ضد اسلامی و غربی در تقابل است و در غیراین صورت، اسلام و انقلاب اسلامی هنر را یک وسیله و ابزاری موثر برای انتقال مفاهیم خود می دانند اما متاسفانه در طول سالیان گذشته برخی مسئولان کشورمان هم نسبت به هنر دینی غفلت داشته اند، در حالی که سریال ها و فیلم های سینمایی همچون ولایت عشق در خصوص زندگی امام رضا علیه السلام، سریال یوسف پیامبر(ع)، سریال امام علی علیه السلام و ... مورد اقبال بسیاری از مردم کشورمان قرار گرفتند و امیدوارم مسئولان فرهنگی کشورمان نسبت به این موضوع اهتمام بیشتری داشته باشند.

نصیربیگی در خصوص اجرای نمایش بازسازی واقعه غدیرخم در طول یک دهه گذشته در سطح کشور اظهار داشت: این نمایش هنری یقینا اثرگذار بوده است و سازمان بسیج هنرمندان مفتخر بوده که در کنار ستاد مردمی بازسازی واقعه غدیرخم، تلاش کند تا باعث رشد و توسعه این برنامه نمایشی در سطح کشور شود و باید بگوییم که اگر می خواهیم پیامی را منتقل کنیم، از طریق هنر نمایشی می توان آن را به بهترین نحو انجام دهیم و در موضوع غدیرخم این اتفاق خجسته در طول سالیان گذشته رخ داده است.

رییس سازمان بسیج هنرمندان خاطر نشان کرد: بحمدالله متون این نمایش مردمی قوی تر شده و کارگردان ها وبازیگرانش، به روزتر و حرفه ای تر شده اند و می توانند با برگزاری یک برنامه نمایشی متناسب و میدانی، پیام غدیرخم را در قالب برنامه نمایشی و هنری، به مخاطب و نسل های امروزی منتقل کنند که امیدوارم این روند همچنان استمرار داشته باشد.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.