تغییر برنامه های ستاد مردمی بازسازی واقعه غدیرخم به دلیل بیماری کرونا/یک دهه اجرای نمایش بازسازی غدیرخم در 1107 شهر

ستاد مردمی بازسازی واقعه غدیرخم طی اطلاعیه ای اعلام کرد

ستاد بازسازی واقعه غدیرخم طی انتشار اطلاعیه ای، به ابعاد مختلف تغییر نحوه برگزاری نمایش های بازسازی واقعه غدیرخم در شرایط حاد کرونایی کشور اشاره کرد.

به گزارش  الیوم، ستاد مردمی نمایش  بازسازی واقعه غدیرخم طی انتشار اطلاعیه ای، به ابعاد مختلف تغییر نحوه برگزاری نمایش های  بازسازی واقعه غدیرخم در شرایط حاد کرونایی کشور اشاره کرد. متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«غدیر منحصر به آن زمان نیست، غدیر در همه اعصار باید باشد و روشی که حضرت امیر(ع) در این حکومت پیش گرفته است باید روش ملتها و دست اندرکاران باشد.» (امام خمینی(ره) : صحیفه امام ج 20 ص 112)

« مساله غدیر فقط مسئله شیعه نیست، مسئله مسلمانان، بلکه مسئله همه انسانهاست.مساله غدیر مساله شیعه و سنی نیست ، مساله حکومت اسلامی است. »  (امام خامنه اي(مد ظله العالي) ـ 04/09/1389    )

مهمترین اتفاق صدراسلام در تاریخ 18 ذی الحجه سال 10 هجری بوقوع پیوست و آن تکمیل دین واتمام نعمت برای مسلمانان بوده است. انتصاب حضرت علی (ع) به عنوان جانشین و وصی پیامبر اکرم(ص) یکی از اتفاقات مهمی است که در تاریخ اسلام به ثبت رسیده به لطف و عنایت خداوند درطول سالها به نسل های بشری منتقل شده است.

یکی از افتخارات بسیج مردمی در موضوع غدیرخم،  بازخوانی خطبه غدیرخم در روز عیدغدیرخم و بازسازی واقعه غدیرخم در سراسر کشور است که پیامدها و اثرات خوبی بر فرهنگ عمومی داشته است.

سازمان بسیج مستضعفین از سال 89  و همزمان با تقارن روز غدیر با هفته گرامی داشت بسیج، تصمیم به بازسازی واقعه عظیم غدیرخم گرفت که الحمدالله روز به روز بر عظمت و بزرگی این کار به یاری خداوند منان و لطف و عنایت ائمه معصومین(ع) افزوده  شده است.

تببین ، تعمیق و گسترش فرهنگ ولايت مداری و هويت ديني در جامعه اسلامی،تببین و  گسترش معارف الهي و ارزشهاي معنوي و سیره نبوی و اهل بیت (ع) بالاخص امیرالمومنین (ع)در جامعه،بازخوانی وقایع تاریخی و کمتر یادشده صدر اسلام از جمله واقعه مهم و تاریخی غدیرخم،شناساندن و معرفي سيره نبوي (ص) و ائمه معصومین (ع) با استفاده از آيات و روايات،آگاه سازی و توانمند سازی جامعه اسلامی  برای امکان درکی قوی تر، از اصول و مبانی جمهوري اسلامي بخصوص ولایت فقیه و تشکیل حکومت اسلامی، ايجاد پيوند ارزشي بین نسل هاي جامعه و مقام و جایگاه ولایت و اهل بیت (ع)،توانمندسازي اعتقادي جامعه براي پاسداري از ارزشها و دست آوردهای انقلاب اسلامي و... از جمله اهداف برگزاری نمایش بازسازی واقعه غدیرخم با نظرات و تاییدیه مراجع و علمای تقلید همچون آیت الله عظام علوی گرگانی ، آیت الله سعیدی ، آیت الله امینی ، آیت الله مکارم شیرازی ، آیت الله سبحانی ، آیت الله نوری  همدانی  و... در سراسر کشور بوده است.

نمایش مردمی بازسازی واقعه غدیرخم در طول 10 سال گذشته در 962 شهر از کشور برگزار شده است که می توان به برگزاری یک نقطه شهر در سال 89، 72 شهر، 100 شهر،120 شهر، 117 شهر، 140 شهر،167 شهربه همراه شهر عراق (نجف اشرف) و سوریه(دمشق)، 142شهر،100 شهر و 145 شهر به ترتیب از سال های 90 تا 98 اشاره کرد.

   تولید مستند  نبأالعظیم و پخش از شبکه های مختلف سیما در سال جاری (دهه امامت و ولایت)؛ استفاده از ظرفیت هیات مذهبی ، بنیاد بین المللی غدیر،   بنیاد بعثت، دانشگاه جامع امام حسین(ع)، نمایندگی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) دردانشگاه های داخل و خارج کشور برای غنی بخشیدن به محتوا برنامه ها؛همکاری و حضور گسترده علما و  برادران اهل تسنن و اجرای برنامه در  قریب به 30 نقطه از مناطق اهل تسنن کشور؛ بازدید بیش از  2.000.000 نفر از این برنامه  در سطح کشور؛ همکاری حدود 60.000  نفر اعم از بازیگر و هنرور و عوامل اجرایی  در مجموع کل کشور برای اجرای این برنامه در سال گذشته  و راه اندازی  پایگاه اطلاع رسانی بازسازی غدیرخم با عنوان  الیوم (www. alyaum .ir  )  از جمله نکات حائز اهمیت است که توسط ستاد مردمی بازسازی واقعه غدیرخم در طول سال های گذشته انجام گرفته است.

امسال به اطلاع می رسانیم که باتوجه به شیوع بیماری کرونا و تحت الشعاع قرارگرفتن برنامه های فرهنگی و تبلیغی در کشور، برنامه های دردست اقدام ستادمردمی بازسازی واقعه غدیرخم شکل متفاوتی به خود گرفته است و به شرح زیر است:

 1. ابلاغ دستورالعمل اجرایی ستادمردمی بازسازی واقعه غدیرخم به استان ها
 2. ارائه گزارش مسئولین ستادمردمی بازسازی واقعه غدیرخم در استان ها در رسانه استانی
 3. دیدار با علما و سادات شاخص شهرستان ها و استان ها با رعایت پروتکل های بهداشتی
 4. و رعایت فاصله گذاری اجتماعی
 5. حضور روحانیون در شهرها و روستاها به منظور تبلیغ و بزرگداشت عیدغدیرخم با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی
 6. برگزاری و اجرای گروه سرود در میادین و بوستان ها در سطح شهرها با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی
 7. استفاده از فضای مجازی و راه اندازی کانال و گروه های مجازی و تبلیغ این عید بزرگ
 8. برگزاری شب شعر مجازی در فضای مجازی
 9. برگزاری مسابقه از خطبه غدیر
 10. تهیه و تولید برنامه های گزارشی و پخش از شبکه های مختلف رسانه
 11. برگزاری جلسات هم اندیشی با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی
 12. انجام فضاسازی و تبلیغات با بروز رسانی تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهرها
 13. برپایی ایستگاه صلواتی با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی
 14. اجرای کمک و احسان مومنانه در قالب طرح اکرام و اطعام
 15. انجام پرده خوانی واقعه غدیر با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی
 16. نورافشانی شهرها به مناسبت عید سعید غدیرخم
 17. برگزاری کارناوال شادی با رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح شهرها با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.