عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگو با الیوم:

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگو با الیوم:

نمایش بازسازی واقعه غدیرخم یکی از روش های هنری برای شناساندن فرهنگ غدیرخم است

آیت الله ممدوحی گفت: نمایش بازسازی واقعه غدیرخم یکی از روش های هنری برای شناساندن فرهنگ غدیرخم در سطح جامعه است.

 

آیت الله حسن ممدوحی ، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار الیوم با اشاره به اینکه نمایش بازسازی واقعه غدیرخم و هر گونه برنامه های نمایشی و هنری که بتوانند با محتوای غنی، مخاطب را با ولایت امیرالمومنین علیه السلام آشناتر سازند، مفید هستند، گفت: نمایش بازسازی واقعه غدیرخم یکی از روش های هنری برای شناساندن فرهنگ غدیرخم در سطح جامعه است و هر چقدر که این برنامه نمایشی با محتوای غنی تر و هنراثربخش تر بتواند پیام غدیرخم را به مردم انتقال دهند، کارش اهمیت دارد.

وی ادامه داد: سمعی و بصری کردن واقعه غدیرخم برای جذابیت بیشتر و انتقال سریعتر پیام غدیرخم برای نسل های امروزی، یکی از ابزارهای مفید امروزی است و هنر می تواند هر پیامی را در ذهن مخاطب ماندگار سازد و برای انتقال پیام غدیرخم هم می توان از هنر نمایش، هنر ادبیات، هنر شعر، هنر قرآنی، هنر فیلم، هنر سریال، هنر تئاتر و... بهره برد.

آیت الله ممدوحی با بیان اینکه در قرآن کریم، عیدغدیرخم بارها ذکر شده است و این نشان دهنده اهمیت واقعه غدیرخم است، اظهار داشت: اهمیت غدیرخم آنقدر زیاد است که بارها در قرآن کریم از این موضوع یاد شده است و همین موضوع، مسئولیت ما را نسبت به مسئله غدیرخم سنگین تر می کند و باید باید برای فرهنگ سازی غدیرخم، تلاش بیشتری کنیم تا مردم جهان با ولایت امیرالمومنین علیه السلام آشناتر شوند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پایان با بیان اینکه هنرمندان نقش و اثرگذاری زیادی در ترویج فرهنگ غدیرخم در کشور دارند، گفت: هنرمندان با استفاده از هنر خود می توانند دلهای زیادی را به موضوع غدیرخم گره بزنند و پیام غدیرخم را به خوبی و با هنر خاص خودشان، به مخاطب انتقال دهند.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.