شاید بعضی وقت ها برای شما پیش آمده باشد که در انتخاب یک شخص بعنوان رفیق پشیمان شده باشید و بخواهید دیگر با آن رابطه ای نداشته باشید که البته حق هم دارید چون همانقدر دوست خوب می تواند باعث پیشرفت شما شود همان قدر نیز دوست بد می تواند شما را در چاهی بیندازد که دیگر هیچ عاقلی نمی تواند شما را از آن چاه بیرون بیاورد.
حسین ظریف منش
حسین ظریف منش در حاشیه پنجمین همایش تبیینی مباهله گفت: این همایش با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و در شهر‌هایی که امکان داشته باشد برگزار می‌شود.
سیمای امیرالمؤمنین علی (ع) در خطابه غدیر
در غدیر، خطّ روشن رسالت نبوی به طغرای ولایت علوی کمال یافت و اسلام، دین برگزیده خدا گردید: الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا: امروز دینتان را کامل و نعمت خود را بر شما تمام نمودم، و رضا دادم که آیینتان، اسلام باشد
دکترای شیعه شناسی در گفت و گو با الیوم:
حجت الاسلام مروجی طبسی گفت: معتقدم که در خصوص موضوع غدیرخم کتاب های زیادی نگارش شده و سخنرانی های زیادی انجام شده است اما برای ماندگاری فرهنگ غدیرخم باید از طریق هنر اقدامات اساسی انجام بگیرد تا این موضوع جهانی شود.
کارشناس مسائل دینی وهنری در گفت و گو با الیوم:
مرتضی رامش گفت: کم کاری در حوزه های سینمای دینی و مذهبی باعث می شود که کشورهایی همچون عربستان با ساخت فیلم های دروغین، به ساحت مقدس امام علیه علیه اسلام توهین کنند و یا واقعیت ها در خصوص نقش این امام بزرگوار در پیروزی های اسلام را سانسور نمایند.
کاغذچی در گفت و گو با الیوم:
این استاد دانشگاه با بیان اینکه پروردگار هم برای قابل فهم کردن دستورات،فرامین،احکام و اندیشه های الهی و فلسفه خلقت از قصه و داستان و هنر استفاده کرده است، گفت: هنرهای موسیقی، شعر، نمایشی، نقاشی و... اثرگذاری زیادی در زنده ماندن آیین ها و مراسم های دینی همچون واقعه غدیرخم داشته اند.
رییس سازمان بسیج هنرمندان در گفت و گو با الیوم:
نصیربیگی در خصوص اجرای نمایش بازسازی واقعه غدیرخم در طول یک دهه گذشته در سطح کشور اظهار داشت: این نمایش هنری یقینا اثرگذار بوده است و ثابت کرد که از طریق هنر نمایشی می توان واقعه غدیرخم را به بهترین نحو نسل های امروزی بشناسانیم.
تغییر برنامه های ستاد مردمی بازسازی واقعه غدیرخم به دلیل بیماری کرونا/یک دهه اجرای نمایش بازسازی غدیرخم در ۱۱۰۷ شهر
ستاد بازسازی واقعه غدیرخم طی انتشار اطلاعیه ای، به ابعاد مختلف تغییر نحوه برگزاری نمایش های بازسازی واقعه غدیرخم در شرایط حاد کرونایی کشور اشاره کرد.
استاد حوزه علمیه در گفت و گو با الیوم:
آیت الله قائم مقامی گفت: انسان ها در عصر آخرالزمان توفیق پیدا می کنند که در سطح عمومی تجربه پیدا بکنند، غدیری بشوند یعنی حاکمیت دین خدا را باید بپذیرند چون دین در صورتی زلال بودن خودش را حفظ می کند که حاکم بر انسان باشد.
کارگردان و استاد هنرهای نمایشی در گفت و گو با الیوم عنوان کرد
ناصر بخت با اشاره به اینکه اهمیت نمایش بازسازی واقعه غدیرخم در میدانی برگزار شدنش است نه در سالن اجرا، گفت: اگر این نمایش در سالن برگزار شود، تبدیل به تئاتر می شود و اثرگذاری اش کاهش می یابد.