جانشین سازمان بسیج هنرمندان:

جانشین سازمان بسیج هنرمندان:

هنرمندان بسیجی با جان و دل به اجرای نمایش بازسازی واقعه غدیرخم می پردازند

جمیری گفت: دوستان ما در سازمان بسیج هنرمندان تمام تلاش خود را به کار گرفته اند که به بهترین نحو نمایش های بازسازی غدیرخم را اجرا نمایند و هنرمندان بسیجی با جان و دل به اجرای این نمایش ها پرداخته اند.

 جواد جمیری جانشین سازمان بسیج هنرمندان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی الیوم با اشاره به چگونگی اثرگذاری نمایش بازسازی واقعه غدیرخم در میان نسل های امروزی اشاره کرد و گفت: اگر محتوا و اصل حرف غدیرخم بطور کامل استخراج شده باشد و ابعاد آن بطور دقیق تبدیل به سناریو شود و از عوامل حرفه ای و از ملزومات تخصصی آن بهره گیری شود قطعا بدون تاثیر نخواهد بود و از آنجایی که نمایش یکی از مهمترین ابراز انتقال پیام است، میتواند معانی و مفاهیم بخش عمده ای از واقعه عظیم غدیرخم را بطور شایسته انتقال دهد.


وی در ادامه با بیان اینکه به کارگیری ابزار نمایش در جهت شناخت و فهم بیشتر موضوعات و رسیدن به هدفی مشترک بسیار کارآمد است، افزود: بهره گیری از این ابزار هنری می تواند شناخت و فهم بیشتری را نسبت به اتفاق بی نظیر غدیرخم بوجود بیاورد.


جمیری به نقش هنر در تبلیغ و ترویج و تبیین فرهنگ غدیرخم پرداخت و خاطر نشان کرد: با آوردن این اصطلاحات باید گفت در اسلام مراد از تبلیغ، آشنا نمودن مردم با احکام الهی و معارف اسلامی و بشارت دادن به مومنان و انذار و هشدار مخالفان است و لذا این امر نیازمند ابزار و امکان مناسب جهت ارائه است و بدون تردید امروزه قالب های مختلف هنری اعم از شعر ، داستان، نمایش و اجرای تئاتر، سینما و تلویزیون، هنرهای تجسمی و حتی اجرای موسیقی و سرود به عنوان جذاب ترین و در عین حال رساترین ابزار جهت انتقال پیام، مورد استفاده قرار می گیرد.


جانشین سازمان بسیج هنرمندان تصریح کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می فرمایند: «ابزار هنری بی شک رساترین، بلیغ ترین و کاری ترین ابزار ابلاغ و تبلیغ است.» و باید گفت که هنر به عنوان رسانه مزیت هایی را برای انتقال پیام دارد که عبارتند از جذابیت، انتقال غیر مستقیم پیام، تنوع و ماندگاری و اثرگذاری عاطفی.


وی با بیان اینکه هنر با قابلیت های کم نظیرش می تواند ابزار فوق العاده مهمی جهت انتقال فرهنگ غدیر و مفهوم ولایت باشد، تاکید کرد: به هرحال جهت ارتقاء سطح تاثیرگذاری باید به طور جدی به آن پرداخت، استفاده از هنرمندان حرفه ای استفاده از ابزار و امکانات تخصصی روز، واگذاری تخصصی این برنامه نمایشی به هنرمندان از ابتدا تا انتها و اعتماد به هنرمندان می تواند به ارتقاء سطح کمی و کیفی کار کمک کند.


جمیری در پایان خاطر نشان کرد: هرجا که سازمان بسیج هنرمندان دعوت شده تا در موضوع نمایش بازسازی واقعه غدیرخم ورود کند، قطعا برکاتی را در بر داشته است؛ هم برای هنرمند و هم برای مجریان چون کار وارد مرحله تخصصی و حرفه ای شده و دوستان ما در سازمان بسیج هنرمندان تمام تلاش خود را به کار گرفته اند که با وجود امکانات مادی و معنوی محدود به بهترین نحو نمایش های بازسازی غدیرخم را اجرا نمایند و هنرمندان بسیجی با جان و دل به اجرای این نمایش ها پرداخته اند.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.