مدیركل هنرهای نمایشی در گفتگو با الیوم:

مدیركل هنرهای نمایشی در گفتگو با الیوم:

فرهنگ غدیرخم را از طریق نهج البلاغه ترویج دهیم/ واقعه غدیرخم فقط در غدیرخم خلاصه نمی شود

فتحعلی بیگی با بیان اینکه برای معرفی زندگی امام علی علیه السلام و امامان معصوم (ع) باید به سمت هنر و نمایش برویم، گفت: این گونه می توانیم زندگی امامان معصوم(ع) را به بهترین نحو ممکن به نسل های امروزی نشان دهیم.

دکتر داود فتحعلی بیگی مدیركل هنرهای نمایشی در گفتگو با خبرنگار الیوم با اشاره به اینکه دفاع از ولایت علی ابن ابیطالب(ع) بدون توجه به نهج ابلاغه، اثرنخواهد داشت، اظهار داشت: پیشنهادم این است که اگر نسبت به مقام ولایت حضرت علی علیه السلام علاقمند هستیم و با بازسازی نمایش غدیرخم، می خواهیم ولایت امام علی (ع) را نشان دهیم، ابتدا مسابقات نمایشنامه نویسی براساس نهج البلاغه برگزار کنیم که یقینا این مسابقات، اثرات مثبتی به بار خواهد داشت و باعث می شود که نمایشنامه های زیادی در خصوص زندگی امام علی (ع) جمع آوری شود.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم که فرهنگ غدیرخم را از مسیر نهج ابلاغه و معرفی اش به مردم ترویج دهیم و نباید از حق گذشت که حقانیت امام علی علیه السلام در کتاب نهج البلاغه قابل مشهود است و زندگی نامه امام اول شیعیان و درگذشت آن را می توان در این کتاب مقدس جستجو کرد و دلایل دشمنی ها با این امام بزرگوار باید در معرض تماشا قرار بگیرد.

فتحعلی بیگی با بیان اینکه برای معرفی زندگی امام علی علیه السلام و امامان معصوم (ع) باید به سمت هنر و نمایش برویم تا بتوانیم زندگی امامان معصوم(ع) را به بهترین نحو ممکن به نسل های امروزی نشان دهیم، گفت: مسئله غدیرخم یکی از مسائل خیلی گسترده در جهان اسلام است و غدیرخم فقط در غدیرخم خلاصه نمی شود و ابعاد آن را می توانیم در واقعه عاشورا نیز ببینیم و نباید از حق گذشت که در موضوع غدیرخم بحث انتخاب و مسیر است.

مدیركل هنرهای نمایشی خاطر نشان کرد: باید اندیشه های امام علی علیه السلام را به نسل های امروزی معرفی کنیم و در این راه، هنر می تواند یکی از مهمترین عوامل برای شناسان سیره زندگی این امام عزیز باشد.

وی افزود: سریال امام علی علیه السلام یکی از سریال های تلویزیونی جذاب و خوبی بود که توانست مردم کشورمان را با قسمتی از زندگی این امام آشنا کند اما نمی شد که تمام حق مطلب را در این سریال ادا کنند و یقینا برگزاری مسابقات نمایشنامه نویسی با موضوع زندگی امام(ع) باعث می شود که افراد زیادی غرق در زندگی امام اول شیعیان شوند و تاریخ زندگی ایشان را بار دیگر مرور کنند و با ستم هایی که به ایشان روا شده، آشناتر شوند.

فتحعلی بیگی در پایان گفت: پرداختن به زندگی امام علیه السلام و نشان دادن آن به مردم، نباید به شکل صوری باشد و باید باعث ایجاد فهم، درک، بصیرت و عدالت گستری در جامعه شود.

 

 

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.