جوکار در گفتگو با الیوم:

جوکار در گفتگو با الیوم:

تبیین جایگاه ولایت و امامت از جمله اهداف نمایش بازسازی واقعه غدیرخم است

نماینده سابق مردم یزد در مجلس گفت: واقعه غدیرخم یکی از واقایع مهم تاریخ اسلام محسوب می شود که پرداختن به آن باید در اولویت برنامه های فرهنگی مسئولان کشورمان باشد.

محمدصالح جوکارنماینده سابق مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الیوم با اشاره به اینکه واقعه غدیرخم یکی از واقایع مهم تاریخ اسلام محسوب می شود که پرداختن به آن باید در اولویت برنامه های فرهنگی مسئولان کشورمان باشد، گفت: یقینا همکاری با مسئولان ستاد بازسازی واقعه غدیرخم یکی از کارهای مهم و اساسی است چرا که باعث ترویج فرهنگ غدیرخم و شناخت بیشتر نسل جوان امروزی با این پیام تاریخی می شود و نیاز است که امروزی ها بدانند که در واقعه غدیرخم چه گذشته است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین روش ها برای انتقال فرهنگ غدیرخم در سطح جامعه، استفاده از ابرازی همچون هنر است، خاطر نشان کرد: ابزار هنر، اثرگذاری ماندگاری دارد و می تواند در میان تمام رده های سنی اثرگذار باشد و بتواند پیام غدیرخم را به خوبی منتقل کند و از این طریق می توان فرهنگ غدیرخم را به خوبی در میان مرد جامعه ترویج داد و مانع از تحریف غدیرخم توسط دشمنان اسلام گردید.

جوکار، برنامه های نمایشی و میدانی غدیرخم را اثرگذار توصیف نمود و تاکید کرد: ایجاد فضای معنوی و دینی برای تبیین جایگاه ولایت و امامت و ایجاد پیوند عمیق بین نسل جوان و مردم با ولایت فقیه» از جمله اهداف برگزاری نمایش بازسازی واقعه غدیرخم است و پیام غدیرخم که مفهوم ناگسستنی با اصل ولایت دارد، می تواند این موضوع را برایمان متذکر شود که جامعه اسلامی نیاز به ولایت و امامت برای پیشبرد اهداف اسلامی دارد.

نماینده سابق مردم یزد در مجلس خاطر نشان کرد: بحمدالله استقبال مردم از برنامه های نمایشی و هنری، تاریخی و مذهبی بسیار زیاد است و همانطور که در زمان پخش سریال های تلویزیونی با موضوع پیامبران شاهد خلوت بودن خیابان های شهرمان می شویم، مردم اشتیاق زیادی برای دیدن نمایش های میدانی با موضوع اسلامی و امامان معصوم(ع) دارند و به همین دلیل استقبال از برنامه نمایشی واقعه غدیرخم در سطح کشور، بی نظیر است.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.