رحماندوست در گفتگو با الیوم:

رحماندوست در گفتگو با الیوم:

نمایش بازسازی واقه غدیرخم به دنبال تبیین فلسفه ولایت است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم گفت: هدف از بازسازی واقعه غدیرخم را می توان تبیین فلسفه ولایت دانست و از آنجایی که این نمایش ها مردمی است، اثرگذاری فوق العاده ای دارد.

مجتبی رحماندوست عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم در گفتگو با الیوم با اشاره به اینکه حرکت پیامبر(ص) در روز غدیر در معرفی امام علی (ع) به جانشینی خود و امامت امت، علاوه بر اجرای فرمان الهی و اهمیت دینی آن، حرکت سیاسی تاثیرگذاری نیز بود، گفت: چنانچه ما  ولایت را نشناسیم، در دین گمراهی  بوجود میاید و یقینا نمایش بازسازی واقعه غدیرخم کار بزرگ و شایسته است و امیدواریم سال به سال با شایستگی بیشتر در مسیر تبعیت بیش از پیش ولایت این مهم  با شکوه تر برگزار شود .

وی ادامه داد: بدون شک یکی ازبهترین  جلوه های زیبای واقعه غدیر خم همین بحث بازسازی نمادین و نمایش جلوه هایی است که توسط هنرمندان ما در سالهای اخیر است که به نمایش در می آید و به جد از تاثیر گذاری خوبی برخوردار است و هدف اصلی اجرای این مراسم اطلاع رسانی مناسب و انتقال فرهنگ ولایت پذیری به مردم در زمینه محتوای خطبه غدیر خم است.

رحماندوست هدف از این بازسازی این واقعه  را  تبیین فلسفه ولایت دانست و تاکید کرد: نمایش بازسازی واقعه غدیرخم توسط مردم برگزار می شود و به همین دلیل می تواند اثرگذاری فوق العاده را ایجاد کند، همانطور که واقعه عاشورا نیز توسط تعزیه خوانی و گروه های مردمی اجرا می شود و مردم هر سال در روز عاشورا، با نشاط خاصی این تعزیه ها را تماشا می کنند و برای سالار شهیدان علیه السلام اشک می ریزند و باید به یاد داشته باشیم که غفلت از غدیرخم باعث رقم خوردن واقعه عاشورا شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم افزود: روایت های تاریخی مسلم و مستند اسلام  و واقعه غدیر خم در دنیای پیچیده  امروز در قالب نمادهای  ملموس  و هنرهای نمایشی میتوانند در انتقال مفاهیم و ماهیتهای ناب ارزشی اسلامی تاثیر بیشتری داشته باشد و تجربه ثابت کرده که چنین هنرهای نمایشی، ماندگاری بیشتری بر روی مخاطبان و افراد جامعه دارد چرا که مردم ذاتا، هنر دوست هستند .

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.