مسئول سازمان بسیج مداحان در گفتگو با الیوم:

مسئول سازمان بسیج مداحان در گفتگو با الیوم:

نمایش بازسازی واقعه غدیرخم در جهت حفظ همبستگی مسلمانان قدم برداشته است

ارجونی گفت: نمایش بازسازی واقعه غدیرخم، یک جریان کلی برای اسلام و نخبگان، بزرگان دین، مولوی ها، اهل تسنن و شیعیان است و می تواند در عرصه حفظ وحدت و همبستگی امت اسلامی اثرگذار باشد.

یوسف ارجونی مسئول سازمان بسیج مداحان در گفتگو با خبرنگار الیوم با اشاره به اینکه طبق فرمایشات رهبرمعظم انقلاب اسلامی، موضوع غدیرخم فقط مختص شیعه و اهل تسنن نیست و موضوع جهان اسلام است، گفت: در طول چند سال گذشته شاهد برگزاری نمایش بازسازی غدیرخم در سراسر کشور هستیم که به مناسبت فرارسیدن عیدغدیرخم صورت می گیرد و برگزاری چنین نمایش هایی قطعا اثرگذاری خاصی در سطح جامعه دارد و می تواند در میان امت اسلامی و اقشار مختلف جامعه از نظر حفظ همبستگی ملی و دینی، نقش آفرینی کند.

وی ادامه داد: بنده افتخار برگزاری و مدیریت برگزاری نمایش بازسازی غدیرخم در زاهدان را به عهده داشته ام و معتقدم که چنین نمایش های تاریخی و اسلامی، یک جریان کلی برای اسلام و نخبگان، بزرگان دین، مولوی ها، اهل تسنن و شیعه است و می تواند در عرصه حفظ وحدت و همبستگی امت اسلامی اثرگذار باشد و مانع از تفرقه افکنی در میان مسلمانان شود.

ارجونی با بیان اینکه در مناطق سنی نشین هم شاهد برگزاری نمایش بازسازی غدیرخم هستیم، تاکید کرد: ما در زاهدان، از اهل تسنن برای نمایش بازسازی واقعه غدیرخم استفاده می کردیم و بسیاری از مسئولان زاهدان که اهل تسنن بودند، به ما در جهت برگزاری این نمایش تاریخی و اسلامی کمک کردند و عمده ترین دلیلش، برگزاری نشست های روشنگری و تشریح اهداف برگزاری چنین نمایشی بود و وقتی همه واقف شدند که چنین نمایشی در جهت نشان دادن همبستگی اسلامی و دینی است، به ما در این مسیر یاری دادند.

مسئول سازمان بسیج مداحان با بیان اینکه مردم زاهدان استقبال خوبی از نمایش بازسازی غدیرخم می کنند، اظهار داشت: بحمدالله هر سال که شاهد برگزاری نمایش بازسازی غدیرخم در استان سیستان و بلوچستان و زاهدان بودیم، مردمانش به خوبی از این برنامه استقبال می کردند و حتی شاهد ارسال پیام های تشکر از سوی علمای اهل تسنن به مسئولان سپاه و بسیج در جهت برگزاری این نمایش بودیم.

وی در پایان گفت: چنین برنامه های نمایشی برای نسل های امروز جذابیت های زیادی دارد و نسل جوان نیاز دارد که از وقایع دینی و اسلامی مطلع باشد و امروزه با استفاده از ابزار هنر می توان چنین پیامی را به بهترین شکل ممکن به آنان انتقال داد.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.