آیت الله سبحانی در دیدار اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیرخم:

ترویج غدیر ترویج توحید و وحدت است

ترویج غدیر ترویج توحید و وحدت است

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت واقعه غدیر خم و لزوم تبیین آن برای جامعه اسلامی گفت:ترویج غدیر ترویج توحید و وحدت است و باید مورد توجه همگان باشد.

به گزارش الیوم،آیت الله سبحانی در دیدار اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر خم که در دفتر معظم له برگزار شد،اظهار داشت:در تاریخ اسلام حدیثی که از نظر تواتر به پایه حدیث غدیر برسد وجود ندارد و حتی اهل ۳۰۰ نفر از اهل سنت این حدیث را نقل کردند.

وی با اشاره به اهمیت واقعه غدیر خم و لزوم تبیین آن برای جامعه اسلامی افزود:ترویج غدیر ترویج توحید و وحدت است و باید مورد توجه همگان باشد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اقدامات پیامبر(ص) برای ترویج معارف دینی گفت: رسول خدا حکومتی را تشکیل داد که این حکومت را بر اساس دین اداره کرد و هیچ گاه آن را رها نکرد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه ادامه داد: پیامبر (ص)فرمودند هر کس من مولای او هستیم علی مولای اوست، از بین صحابه ۱۲۱ نفر این حدیث را نقل کردند و ازکسانی که پیامبر(ص) را ندیدند ۹۰ نفر نقل کردند، از علمای اهل سنت ۳۶۶ نفر حدیث غدیر را نقل کردند.

آیت الله سبحانی با اشاره به جایگاه و ارزش واقعه غدیر گفت:حدیث غدیر در شرایط خاصی بیان شده است که شیعه و سنی آن را نقل کرده و سند وحدت است .

وی با بیان اینکه ترویج غدیر ترویج توحید و وحدت است،خاطرنشان کرد: پیامبر(ص) فرمود امروز دین شما را کامل کردیم، واقعه غدیر بسیار مهم و با اهمیت است و نباید ازآن غافل شد.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.