آیت الله مکارم‌شیرازی در دیدار اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیرخم:

نباید اجازه دهیم غدیر به عنوان عامل وحدت تبدیل به اختلاف شود

نباید اجازه دهیم غدیر به عنوان عامل وحدت تبدیل به اختلاف شود

مرجع تقلید شیعیان گفت: نباید اجازه دهیم غدیر که عامل وحدت است تبدیل به نقطه اختلاف شود، مسائل مربوط به غدیر ما را نباید از سایر مطالب مربوط به امامت و ولایت غافل کند

به گزارش الیوم، آیت الله مکارم شیرازی در دیدار اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر خم، با اشاره به لزوم توجه جامعه به نهج البلاغه اظهار داشت: نهج البلاغه دریایی از معارف گران سنگ است اما متاسفانه این کتاب شریف همچون خود مولا علی(ع) مظلوم است در برنامه‌های خود برای نشر این معارف نیز برنامه ریزی لازم را داشته باشید.

وی افزود:در کنار این مسائل باید دیگر موضوعات اخلاقی و اجتماعی نیز تبیین گردد، شیعه امیرالمؤمنین(ع) باید متخلق به اخلاق اسلامی باشد، شیعه امام علی(ع) اهل احتکار و کارهای ضد ارزشی و غیر اخلاقی نیست.

وی بابیان اینکه جریان غدیر یک واقعه مهم و بی نظیر تاریخی است،تصریح کرد:موضوع مربوط به غدیر نباید ما را از دیگر موضوعات مربوط به امیرالمؤمنین(ع) غافل کند و فضائل را تنها به غدیر منتسب نکرده و دیگر فضائل و آیات و روایت درباره امام علی(ع) مورد توجه باشد.

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم غدیر که عامل وحدت است تبدیل به نقطه اختلاف شود، مسائل مربوط به غدیر ما را نباید از سایر مطالب مربوط به امامت و ولایت غافل کند بلکه باید با محوریت غدیر سایر فضائل و ارزش‌ها نیز برای مردم و جامعه تبیین و ترویج شود.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه غدیر باید در متن باشد و دیگر فضائل امام علی(ع) نیز مورد توجه باشد،ادامه داد: غدیر باید محوری برای بیان همه مسائل باشد،شیعیان امام علی(ع) باید از این امام همام الگو گیری کرده و در همه مسائل زندگی خود درمسیر امام علی(ع) گام بردارند.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.