عضو مجلس خبرگان رهبری در دیدار ستاد بازسازی واقعه غدیرخم:

بازسازی واقعه غدیر اقدام بسیار بزرگ و با ارزشی است

بازسازی واقعه غدیر اقدام بسیار بزرگ و با ارزشی است

عضو مجلس خبرگان رهبری با با تجلیل از بازسازی واقعه غدیرخم گفت: کاری که شما در این راه انجام می‌دهید کار ساده ای نیست و کاری است که دین اسلام به واسطه آن کامل می‌شود.

به گزارش الیوم، آیت‌الله مؤمن در دیدار اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر خم در قم با بیان اینکه غدیر یک کار الهی بوده است، اظهار داشت: این که پیامبر فرمود«مَنْ كُنْتُ مَوْلاهُ، فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاهُ» این سرپرستی امیر المؤمنین(ع) بر مردم از طرف خدا بوده است.

وی افزود:بعد از این که در غدیر رسول خدا فرمود هرکسی من مولای او هستم از این پس علی(ع) مولای او است آیه «الْیَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِینَكُمْ» نازل شد لذا اسلام تکامل نمی یابد مگر کسی چون حضرت علی(ع) سرپرستی او را داشته باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با با تجلیل از دست اندرکاران بازسازی واقعه غدیرخم گفت: کاری که شما در این راه انجام می دهید کار ساده ای نیست و کاری است که دین اسلام به واسطه آن کامل می شود.

آیت الله مومن، واقعه غدیر از وقایع مهم اسلام است،افزود:آن روز اسلام مسلمین با ولایت امیر المومنین(ع) کامل می شد و امروز نیز این ولایت با رهبری ولی فقیه جامع ااشرایط کامل می شود.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه پیامبر(ص)غدیر را به دستور خداوند اجرا کرد، عنوان کرد: جانشینی امیرالمؤمنین(ع) خواسته خداوند بود این چیزی است از طرف خدا نازل شده است و اینگونه نبوده است که صرفا رسول الله(ص) بخواهد بعد از خودش جانشینی داشته باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که غدیر نشان داد تا ولایت امر بعد از رسول خدا آن کسی است که از سوی خداوند معرفی می شود، خاطرنشان کرد: برای این که اسلام که سعادت انسان در آن است باقی بماند نیاز دارد تا از سوی خداوند سرپرستی برایش معرفی شود.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.