ظریف منش در دیدار اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیرخم با آیت الله نوری همدانی:

بازسازی واقعه غدیر خم با رویکرد ادبی و هنری انجام می‌شود

بازسازی واقعه غدیر خم با رویکرد ادبی و هنری انجام می‌شود

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر گفت: تاکنون بیش از ۲ هزار مقاله به دبیرخانه بنیاد بین‌المللی غدیر رسیده است و بازسازی واقعه غدیر خم با رویکرد ادبی و هنری انجام می‌شود.

به گزارش الیوم، حسین ظریف‌منش در دیدار اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیرخم با آیت‌الله نوری همدانی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد اظهار داشت: ترویج و گسترش فرهنگ غدیر مهم‌ترین رسالت این بنیاد است.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر با اشاره به فلسفه نام‌گذاری این دهه ولایت و امامت افزود: این دهه با الهام از سخنان مقام معظم رهبری و سالروز به امامت رسیدن حضرت ابراهیم(ع) و امام علی(ع) به این عنوان نام‌گذاری شده است.

وی با تأکید بر اهمیت مسئله غدیر خم گفت: این بنیاد از ۱۷ سال پیش با هدف ترویج و گسترش فرهنگ غدیر تشکیل‌ شده چرا که این رویداد بزرگ دینی یک نقطه بی‌نظیر در تاریخ بشریت بوده که متعلق به تمام تاریخ و تمام بشریت است.

ظریف‌منش در هم تنیدگی مسئله امامت و سیاست را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: حادثه غدیر نشان می‌دهد مسئله امامت و سیاست از یکدیگر جدا نبوده و این دو مفهوم کاملاً با هم دیگر درهم‌ تنیده و هماهنگ هستند.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر ادامه داد: در سال‌های گذشته بالغ‌ بر ۲ هزار مقاله در همایش‌های مختلف به این دبیرخانه  رسیده در حالی‌ که در سال‌های نه‌چندان دور  تعداد مقالات دانشگاهی و حوزوی در این زمینه بسیار اندک بوده است.

وی رویکرد هنری بنیاد غدیر در بازسازی این واقعه بزرگ تاریخی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: حوزه کارهای هنری و ارزشی پیرامون واقعه غدیر بازسازی این حادثه یکی از ارزشمندترین اموری بوده که در این روزها انجام می‌شود که اقدامی هنری، ادبی و همراه با جاذبه‌های مختلف بوده که با مسائل تک‌بعدی تفاوت دارد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر با اشاره به برخی تجربه‌های موفق سال‌های گذشته در بازسازی واقعه غدیر خم ابراز کرد: بازسازی واقعه حادثه غدیر برای نهمین سال متوالی امسال نیز انجام می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.